Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Concurs de colorat- parteneriat cu Şcoala Plevna
Administrator: 27-09-2016 12:15:52 in Știri pe scurt

  În cadrul parteneriatului educațional între Şcoala şi Parohia din Plevna, marți, 27 septembrie 2016, după săvărşirea slujbei Sfântului Antim Ivireanul, la ora 10, s-a desfăşurat concursul de colorat icoane.

 Sub îndrumarea doamnelor învățătoare, copiii au lucrat cât se poate de curat şi frumos, utilizând culori pastelate. În urma deliberărilor juriului, alcătuit din cadre didactice active şi retrase la pensie- enoriaşi ai parohiei, s-a stabilit faptul, evident oricui va vedea osteneala, că toți copiii sunt câştigători.

 Astfel, după expiziția "vie", micii artişti au primit dulciuri şi băuturi răcoritoare.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator