Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Mirosul plăcut Domnului
Administrator: 05-10-2016 12:58:14 in Știri pe scurt
"Mai înainte de toate, noi trebuie să fim sfinţi. Căci aceasta a fost porunca: „Fiţi sfinţi, că Eu, Domnul Dumnezeul vostru, sfânt sunt“ (Levitic XI, 45). Dar cum eşti tu sfânt când ai ură pe celălalt? Dacă celălalt îţi zice ceva şi tu nu‑i poţi ierta, cum vrei să dobândeşti rugăciune curată? Trebuie să ne curăţim cu desăvârşire sufletul de răutate şi atunci harul Sfântului Duh se va pogorî în sufletul şi-n inima noastră." (Dionisie Ignat)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator