Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Legume de ieri, oameni de azi, conserve pentru mâine
Administrator: 07-10-2016 08:10:47 in Știri pe scurt
  Vocația de mamă și gospodină a femeii se vede lucrătoare în dragostea sublimată în ritualul de preparare a hranei pentru întreaga familie. Menirea de a fi hrănitoare nu se limitează la timpul în care hrănește pe copil cu laptele matern, ci continuă întreaga viață, ca un canon, ca o osârdie izvorâtă și lucrătoare prin dragoste pentru cei ai casei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator