Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
O nouă ediției a Panihidei
Administrator: 13-10-2016 04:29:31 in Știri pe scurt
Un exemplar din noua ediție a Panihidei ( cartea de slujbă pentru mijlocirile prin rugăciune pentru sufletele celor răposați) îmbogățeşte, din această săptămână, biblioteca de cărți de cult a parohiei Plevna. Spre deosebire de precedentele ediții, în actuala se face referire şi se precizează rugăciuni potrivite în legătură cu aspectul de mângâiere al rudelor şi prietenilor celui răposat. De asemenea, se precizează clar rânduielile şi rugăciunile rostite cu diferite prilejuri ale cultului morților.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator