Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Toamna se numără bobocii
Administrator: 13-10-2016 05:04:41 in Știri pe scurt

  Localnicii, ce-i sunt riverani firului de apă sezonier ce vizitează fosta vatră a satului, folosesc din plin vecinătatea cu apa şerpuitoare.

   Ajunşi la vârsta la care creşterea şi îngrijirea unor vite mari sunt peste puteri, gospodarii harnici continuă să se implice în activitățile hărniciei țărăneşti supraveghind turmele de găşte sau rațe.      Proverbul în sine conține, asemeni cuvântului din Evanghelie, un apel la statornicie în orice lucrare, ştiindu-se prea bine că abia la final de lucrare asiduă se conferă cununile.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator