Învățătura e avere
Administrator: 24-10-2016 09:31:25 in Știri pe scurt

Invatatura e avere Ce pururea o duci in gand Si, fara raza ei, puterea E doar un colb purtat de vant. Invatatura e-o comoara Ce nimeni nu ti-o poate lua, Isi va spori podoaba rara Cu cat imparti mai mult din ea. (Nicolae Labiş) Aceste cuvinte se potrivesc foarte mult studentului teolog din parohie, care pentru foarte frumoasele rezultate la învățătură, culese în anul trecut, a fost integrat în planul bugetar al facultății. Menirea de îmbogățotor prin îmbogățirea altora este o vocație şi o harismă apostolică. Toți creştinii suntem datori să facem acest lucru.