Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Jertfa primită a aşteptării venirii rândului spre închinare
Administrator: 09-11-2016 09:21:07 in Știri pe scurt
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, pelerinajul s-a organizat astfel încât, într-un timp rezonabil, orice închinător să aibă posibilitatea (indiferent de vârstă sau de situații trupeşti deficitare) să se închine fără a forma un şir de aşteptare foarte numeros. De aceea, chiar şi puținul timp în care copiii grupului catehetic au aşteptat, a fost folosit duhovniceşte, ei fiind îndemnați la interiorizare, la rostirea rugăciunilor pe care le cunosc, la gânduri de mijlocire pentru familie şi cunoscuți. Astfel, sărutarea icoanei Maicii Domnului a reprezentat o culme duhovnicească, spre care cu efortul specific vârstei şi cu curăția sufletului copilăresc, au călătorit prin rugăciune în lumea cealaltă.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator