Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Şi copiii de la sate ştiu mânca frumos
Administrator: 09-11-2016 09:42:35 in Știri pe scurt

Încheierea excursiei-pelerinaj la Slobozia, pentru membrii grupului catehetic parohial, s-a desfăşurat într-o cofetărie din Slobozia. Aici au putut pune în practică bunele maniere, deprinse în familie şi la activitățile grupului, în legătură cu comportamentul într-un loc de alimentație publică. Au fost exersate deprinderile de a sta corect la masă, de a mânca porții mici, de a nu vorbi cu gura plină, de a avea un comportament civilizat.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator