Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Nu numai cu pâine
Administrator: 09-11-2016 09:50:55 in Știri pe scurt
Duminică, 6 noiembrie 2016, activitatea predicatorială duminicala a fost dedicată celor ce nu au putut ajunge spre închinare la mănăstirea Slobozia, spre venerarea icoanei Maicii Domnului. Credincioşii au aflat, şi din foaia parohială, despre minunile pe care Maica Domnului le-a lucrat şi le lucrează prin sfintele sale icoane. Închinarea icoanelor este pentru creştini dovedirea biruinței dreptei învățături a Bisericii asupra ereziei, iar minunile sunt răspunsul şi confirmarea cerească pentru credința creştonilor.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator