Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
...simetrie, invarianță, cuantă, boson, fermion, supersimetrie...
Administrator: 10-11-2016 09:14:54 in Știri pe scurt
De curând a apărut, la Editura Basilica, monumentala lucrare în 2 volume, Lumina Celui Nevăzut. Alcătuită de părintele diacon Adrian Sorin Mihalache, această summa oferă un răspuns foarte bine ancorat în spiritualitatea ortodoxă, ale cărei "imagini" conceptuale întemeiate pe Revelație şi scrierile Părinților, referitoare la creație şi lume, sunt descoperite şi confirmate din plin de ştiința actuală. "Conceptele fundamentale ale ştiinței privitoare la lumea fizică sunt prezentate cu o delicatețe a explicației, necesară de altfel publicului larg, dar şi cu o abordare foarte detaliată, la fel de necesară pentru coerența ştiințifică. Scopul principal al lucrării este surprinderea legăturii profunde dintre fenomenologia lumii fizice şi teologia ei". Dr Adrian Ştefan Cârstea

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator