Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Întâlnirea psalților
Administrator: 20-11-2016 07:13:44 in Știri pe scurt
La hramul parohiei Lupşanu, cântăreții bisericeşti ce şi-au însoțit preoții la slujba în sobor, s-au luat la întrecere duhovnicească intonând imnele şi rugăciunile cântate cu multă acuratețe şi simțire. Precum sunt indicațiile din Psalmii Împăratului David, pentru cultul Vechiului Testament, aşa şi în rugăciunea cântată a cultului divin al Bisericii, ordinea, însuflețirea şi puterea vocilor reunite au produs o atmosferă de rugăciune deosebită.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator