Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizite pastorale în Postul Crăciunului
Administrator: 23-11-2016 10:52:42 in Știri pe scurt
După primele zile de postire, credincioşii mai vârstnici sunt vizitați pentru convorbire, rugăciune, cuminecare. Dorul de biserică şi de atmosfera de rugăciune este astfel alinat, aprinderea lumânării şi a tămâiei, rugăciunea şi Euharistia, aducând în locuințe şi în suflet har, putere, răbdare şi rugăciune.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator