Modele de bună practică- Compendiu 2016
Administrator: 26-11-2016 06:12:06 in Știri pe scurt
La Editura Episcopiei Sloboziei şi Călăraşilor, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, tocmai a apărut volumul intitulat Compendiu- modele de buna practică în asistența socială din Episcopia Sloboziei şi Călăraşilor. Într-o prezentare grafică deosebită, acest volum surprinde, descriptiv dar şi în imagini, problematica asigurării calității în domeniul serviciilor sociale în contextul Legii nr 197/2012. Rând pe rând structurile specializate ale Episcopiei, Asociației Matei Basarab, şi ale celor 6 protopopiate sunt prezentate în contextul asigurării calității pentru serviciile oferite.