Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Nu mai au vin
Administrator: 29-11-2016 11:02:50 in Știri pe scurt
Şoapta de mijlocire a Maicii Domnului ajunsă la urechea Domnului Iisus, atunci când participanții petrecerii din Cana se veseleau în mijlocul ospățului, este repetată întotdeauna de Maica Fecioară atunci când puterile noastre îşi arată din plin neputința. Pusa sub ocrotirea şi plinirea Măicuței Domnlui, Colecta pentru activitatea filantropică intitulata "Coşul Sfintei Filofteia", deşi pare a avea un rezultat nesatisfăcător totuşi, asupra ei se lucrează tainic, aşa încât, avem credința, că la sărbătoarea tinerei cu inimă bună, şi noi să ne asemănăm generozității şi dărniciei sale.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator