Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ora astrală a pragului de iarnă
Administrator: 02-12-2016 08:38:33 in Știri pe scurt

 În pragul iernii, în a doua zi a lunii decembroe 2016, când jumătate din țară era sub cod galben de ninsori şi vânt puternic, în Bărăgan, răzlețele picături ale ploii purtate de vânt, sub razele curate ale soarelui au descompus lumina albă prin fenomene de refracţie, reflexie şi difuzie, producând unui imens arc multicolor desfăşurat pe cer, cunoscut drept semn veşnic al legământului lui Dumnezeu cu oamenii.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator