Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Unde sunt doi sau trei...
Administrator: 06-12-2016 09:29:40 in Știri pe scurt
Ziua anuală de pomenire a Sfântului Nicolae a fost plinită prin participarea la hramul comunității păstorite de ucenicul şi consăteanul nostru, părintele Florin. Alături de ceilalți preoți participanți la slujire am înțeles din imnografie, din textul evanghelic şi din viața Sfântului, că virtutea milosteniei nu este nimic altceva decât luarea în serios a credinței şi roada evanghelică pusă în lucrare. Toți cei ce au participat la slujbă au participat şi la agapă.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator