Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Aproape 9 decenii de slujire a Domnului Iisus
Administrator: 19-12-2016 10:20:51 in Știri pe scurt
În casa primitoare a enoriasilor Gheorghe şi Floarea, vestirea Crăciunului este ca o călătorie în timpul în care oamenii erau mulțumiți şi împăcați cu sine, cu oamenii şi cu Dumnezeu. Părul albit de timp ce împodobeşte creştetul acestor bunici, într-adevăr este o cunună a înțelepciunii, a credincioşiei şi a nadejdii în Dumnezeu.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator