Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Dăruire din dar
Administrator: 23-12-2016 09:59:18 in Știri pe scurt
În săptămâna anterioară Crăciunului 2016, comunitatea creştinilor ortodocşi români din parohia Roma-Fiumicino, prin părintele Alin Cristian Olteanu şi cu osteneala fratele Mihai, consilier parohial, a pus la dispoziția Comitetului parohial, spre mângâierea persoanelor defavorizate din parohie, un număr de pachete cu îmbrăcăminte. Aceste daruri au fost oferite celor către care erau adresate prin intermediul credincioaselor mai vârstnice, "diaconițe" ale parohiei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator