Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Misiune în Ajunul Crăciunului
Administrator: 24-12-2016 01:35:55 in Știri pe scurt
Întâlnirea euharistică a enoriaşilor mai lupsiți de puteri, programată în proximitatea Praznicului Naşterii Domnului, a dezvăluit credincioşi smeriți şi cu dreaptă cugetare. Ochelarii, cartea de rugăciuni şi aprinderea lumânării sunt chei, semne, mărci ale maturității duhovniceşti. Iar atunci când Floarea Crăciunului, în fereastră, este îmbobocită, la bucuria oamenilor se adaugă şi rostuirea naturii.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator