Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Gând bun la Dumnezeu!
Administrator: 10-01-2017 08:52:25 in Știri pe scurt
În periplul vizitelor pastorale, întâlnirea cu enoriaşii descoperă "filosofii" de viață şi credință. Spre pildă, Unchiul Ion încheie conversațiile cu urarea din titlu. Bine ar fi dacă şi noi, cei de astăzi, ne-am pune încrederea în realizarea planurilor noastre nu în noi, în bani, în cunoştințe şi relații ci am lua aminte la sfatul biblic: "nu vă puneți încrederea în cei puternici, în fiii oamenilor, întru care nu este mântuire. Ieşi-va duhul lor şi se vor întoarce în țărână".

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator