Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Medalia ce se pune pe suflet
Administrator: 18-01-2017 10:27:11 in Știri pe scurt
În timpul viscolului şi închiderii drumurilor din Bărăgan (17- 19 ianuarie 2017), tânărul enoriaş şi teolog, venind de la facultate, a fost obligat de împrejurări să rămână în localitatea Lehliu Gară. Aici a fost găzduit de o familie de creştini. Tatăl său are pentru această situație de viață următoarele cuvinte de mulțumire: "Mulțumesc public , familiei din Lehliu Gară , care mi- a găzduit fiul rămas fără posibilitatea de a ajunge acasă, din cauza blocării drumurilor. Iată o faptă de creștini adevărați, pe care Dumnezeu nu o va lăsa nescrisă în Cartea Lui. Ne aducem aminte că și Lot a găzduit doi străini, care mai pe urmă s-au dovedit a fi îngeri . Eu mulțumesc din suflet acestei familii și lui Dumnezeu că mai sunt printre noi asemenea oameni minunați, poate disprețuiți de unii oameni, dar care au în ei adevărata dragoste ce o așteaptă Dumnezeu de la oameni. Cinste vouă, oameni buni, și lui Dumnezeu slavă!"

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator