Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Meditație la Ziua Copilăriei
Administrator: 03-06-2016 09:51:15 in Știri pe scurt
Oricărui învățător i se recomandă ca atunci când se gândește la rolul său să se întrebe uneori: „Cine sunt eu ca să învăț aceste suflete prețioase?” Și în Lumina Duhului Sfânt va veni în sufletul lui, ca un ecou, acest răspuns: „Sunt un păcătos care se căiește, dar iubesc acești copii și le doresc numai binele. Fiul lui Dumnezeu s-a făcut Fiul Fecioarei Maria ca să mă mântuiască și pe mine. Slavă lui Iisus Hristos, Mântuitorul nostru! Voi face tot ce-mi stă în putință ca să împărtășesc nădejdea mea în El copiilor aflați în grija mea.” (Maica Magdalena, Cum să comunicăm copiilor credința ortodoxă)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator