Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Bis dat qui celeriter dat
Administrator: 07-06-2016 08:11:40 in Știri pe scurt
Sentința lui Publilius Syrus, „Cine dăruiește repede, dă de două ori”, oglindind percepția subiectivă a celui ce aflat în situație limită, primește ajutor grabnic, este în consonanță perfectă cu sfaturile Sfântului Apostol Pavel privind organizarea colectelor; „Cât despre strângerea de ajutoare pentru sfinţi, precum am rânduit pentru Bisericile Galatiei, aşa să faceţi şi voi. În ziua întâi a săptămânii (Duminică), fiecare dintre voi să-şi pună deoparte, strângând cât poate, ca să nu se facă strângerea abia atunci când voi veni...” (1 Cor 16, 1-2). Pregătirea noastră pentru a dărui mângâiere fraților din Moldova, încercați cu mari inundații, trebuie să înceapă din timp, încă de pe acum, ca atunci când se va organiza strângerea de ajutoare, darul dragostei noastre să fie oferit și primit ca și cum am dărui de două ori!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator