Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ca și acum 1800 de ani...
Administrator: 18-06-2016 11:57:47 in Știri pe scurt
Creștinii din Cartagina, păstoriți de Sfântul Ciprian (200- 258) „socoteau o datorie imperioasă a duce daruri la biserică și a face rugăciuni și pomeniri pentru martiri și pentru cei adormiți în Domnul”. Aceeași practică animă și pe credincioșii zilelor de astăzi, ce cu multă piozitate fac mijlociri și se roagă pentru toți cei din veac adormiți, părinți și frați după trup și după credință, aducând la biserică daruri de rugăciune.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator