Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Prima zi din postul Sfinților Apostoli
Administrator: 27-06-2016 08:25:28 in Știri pe scurt
„Dumnezeiască şi preaînţeleaptă ceată a Apostolilor lui Hristos, cu focul Duhului ca nişte uscăciune, lesne a ars capiştile demonice şi inimile credincioşilor le-a luminat, ale celor ce strigă: toate lucrurile binecuvântaţi pe Domnul, şi-L preaînălţaţi întru toţi vecii.” Luni, 27 iunie 2016, la ora 9, enoriașii dornici să cultive virtutea rugăciunii, au participat la slujba prin care s-au lăudat credința și faptele Sfinților Apostoli, cântându-se Canonul celor 12 Apostoli împreună cu Acatistul Sfinților Petru și Pavel. În cuvântul de învățătură s-a evidențiat viața cuviosului Samson, primitorul de străini, precum și îndemnul stăruitor la solidaritate creștină prin cercetarea celor bolnavi și neputincioși.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator