Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cercetarea cugetului pentru întâlnirea cu Hristos Euharistic
Administrator: 28-06-2016 11:18:18 in Știri pe scurt
"Daca zicem că păcat nu avem, ne amăgim pe noi înșine si adevărul nu este întru noi. Dacă mărturisim păcatele noastre, El credincios este și drept ca să ne ierte nouă păcatele și să ne curățească pe noi de toată nedreptatea" (I Ioan 1, 8-9) În ajunul marii sărbători a Sfinților Petru și Pavel, 28 iunie 2016, după oficierea vecerniei și după cuvântul de învățătură privind Taina Spovedaniei, asupra credincioșilor prezenți în biserica parohială s-au citit rugăciunile de mijlocire a iertării iar mai apoi s-au primit căința, promisiunea de a nu mai repeta greșelile și păcatele săvârșite precum și dorința de iertare, toate concretizate organic sub forma mărturisirii auriculare, luând ca martor pe preotul duhovnic.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator