Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Merele Sfântului Petru
Administrator: 01-07-2016 06:53:01 in Știri pe scurt
Rânduiala populară la Sfinții Petru și Pavel este de a se aduce la biserică daruri, din roadele pământului colaci, lumânări, mere dulci şi mere acrişoare spre a fi binecuvântate, apoi acestea se împart oamenilor săraci. Abia după praznicul Apostolilor, când merele sunt binecuvântate la biserică, aceste fructe pot fi culese din pomi și consumate în mod comun.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator