Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vinerea duhovnicească
Administrator: 01-07-2016 03:45:06 in Știri pe scurt

Vineri, 1 iulie 2016, credincioşii mai înaintați în vârstă, ce n-au putut fi prezenți în biserica parohială la Cina Euharistică din ziua mai marilor Apostoli Petru şi Pavel, au fost cercetați la domiciliu de preotul duhovnic. Acesta a pus în lucrare, prin vizita dragostei frățeşti, prin rugăciunile de dezlegare şi în comuniunea Sfintelor Taine oferite credincioşilor, lucrarea apostolică de păsorire în duhul dragostei şi a dăruirii, despre care Sfinții Petru şi Pavel dau atât de multe sfaturi şi povețe preoților.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator