Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Împărtășirea copiilor
Administrator: 03-07-2016 02:52:29 in Știri pe scurt
Este important ca până la vârsta de 7 ani copiii să se împărtăşească duminical, iar după aceea putem vorbi de necesitatea unei împărtăşiri sistematice. În contextul teologic în care se vorbeşte de necesitatea conştientizării credincioşilor de importanţa unei împărtăşiri regulate este bine să se înceapă, în sensul acesta, cu cei mai mici. Acest lucru poate fi de bun augur pentru viaţa Bisericii, deoarece ei sunt adulţii de mâine, cei care îşi vor aduce propriii copii la biserică, dacă ei au trăit şi au resimţit efectul benefic al încadrării lor în viaţa eclezială. (Ștefan Mărculeț)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator