Nu numai cu pâine
Administrator: 22-07-2016 01:11:11 in Știri pe scurt
Din dragoste pentru nepoții şi strănepoții ce trăiesc în diaspora, bunicuța Maria a făcut o întâmpinare oficiului parohial în vederea identificării de merinde duhovniceşti prin care limba şi legea acelora să nu se rătăcească. Cu multă grijă pastorală pentru cei înstrăinați, s-a răspuns întâmpinării prin dăruirea Sfintei Scripturi (Cartea vieții veşnice), a Cărții de rugăciuni (ca îndrumător pentru a învăța să ne rugăm), a unui manual de Religie pentru clasa I (spre transmiterea credinței către cei mici folosind ajutoare pedagogice corespunzătoare) şi a mai multor numere ale periodicului "Familia ortodoxă" (cu răspunsuri competente la problemele actuale ale familiei). Fie ca investiția în viitor a bunicii să fie spre roada bucuriei veşnice!