Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Nu numai cu pâine
Administrator: 22-07-2016 01:11:11 in Știri pe scurt
Din dragoste pentru nepoții şi strănepoții ce trăiesc în diaspora, bunicuța Maria a făcut o întâmpinare oficiului parohial în vederea identificării de merinde duhovniceşti prin care limba şi legea acelora să nu se rătăcească. Cu multă grijă pastorală pentru cei înstrăinați, s-a răspuns întâmpinării prin dăruirea Sfintei Scripturi (Cartea vieții veşnice), a Cărții de rugăciuni (ca îndrumător pentru a învăța să ne rugăm), a unui manual de Religie pentru clasa I (spre transmiterea credinței către cei mici folosind ajutoare pedagogice corespunzătoare) şi a mai multor numere ale periodicului "Familia ortodoxă" (cu răspunsuri competente la problemele actuale ale familiei). Fie ca investiția în viitor a bunicii să fie spre roada bucuriei veşnice!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator