Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Să dovedim mulțumire smerită
Administrator: 09-08-2016 06:37:01 in Știri pe scurt
În Bărăganul sudic, ploile n-au mai răcorit pământul de mai bine de 55 de zile. Răspunsul minunat la rugăciunile poporului pentru sporirea roadelor pământului, pentru buna rodire și pentru îndepărtarea amenințării secetei, este prezent în fața ochilor noștri. Recolta de porumb, deși afectată de lipsa evidentă a umezelii, se prezintă „mult mai bună decât anul trecut”, cum în mod smerit recunosc sătenii ce se declară „nevrednici de această milă de la Dumnezeu”. fie Doamne mila Ta spre noi!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator