Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cum să nu călătorim singuri
Administrator: 28-08-2016 05:40:18 in Știri pe scurt
Cu binecuvântarea Preasfințitului VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în intervalul 22- 27 august 2016, un tânăr din parohia Plevna a participat la Tabăra națională „TRADIȚIE ȘI ÎNNOIRE” desfășurată la mănăstirea Durău, având tema „DESPRE PRIETENIE SAU CUM SĂ NU CĂLĂTORIM SINGURI”. Într-un cadru nonformal, dar participând în fiecare zi la viața liturgică a comunității monahale ce i-a găzduit, tinerii, îndrumați de formatori și preoți, au dezbătut problematica implicării celor de vîrsta lor și a lor personal în viața bisericească, fructificând darurile vârstei de aur: optimism, dezinvoltură, credință, speranță, dragoste.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator