Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Indictionul creștinesc în parohia Plevna
Administrator: 03-09-2016 02:17:53 in Știri pe scurt

Cu binecuvântarea Preasfințitului părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, indictionul creștinesc (sau începutul anului nou bisericesc) a fost cinstit prin oficierea Sfintei Liturghii. Apoi, într-o succesiune de rânduieli tradiționale pentru începutul unui nou an bisericesc, împreună cu părintele Aurelian Cazacu, de la parohia Nucetu, s-au săvârșit slujbele Te Deum- ului și Sfințirea apei.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator