Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
"De-a baba oarba" în căutarea vieții
Administrator: 13-09-2016 08:57:46 in Știri pe scurt
"Ca în jocul "de-a baba oarba", Dumnezeu se ascunde, aceasta este însăşicondiția existenței Lui, însă puțini sunt aceia dispuşi să-şi acopere ochii, în mod aparent gratuit, şi, făcându-se copii, să înceapă joaca.Cunoaşterea lui Dumnezeu în tradiția răsăriteană poate fi sintetizată aşa: o bucurie a redescoperirii marilor taine" (Paul Evdokimov)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator