Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Prima colaborare "externă" la site-ul parohiei Plevna
Administrator: 28-11-2016 03:15:59 in Anul omagial

 O fiică in duh a parohiei noastre, doamna Iulia Dițoiu, originară din Râmnicu Vâlcea, ne încredințează spre publicare, cu mare disponibilitate sufletească, un studiu foarte interesant dedicat Antologhionului tipărit la Râmnic, în anul 1705, de Sf Antim Ivireanul.

 Îi suntem îndatorați cu rugăciune pentru generozitatea cu care contribuie, prin originalitate şi acrivie ştiințifică, la ridicarea nivelului academic al articolelor publicate pe site-ul parohiei Plevna, chiar în Anul comemorativ al Sfântului Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator