Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Paza gândurilor. Sfat practic al Sfântului Ioan Gură de Aur
Pr Gabriel Toma: 27-08-2015 04:07:13 in Anul omagial
    „ Dar cum poți supune un gând sălbatic? m-ar întreba cineva.
   - Ce spui omule? Supunem leii, le îmblânzim sufletele lor și te îndoiești dacă putem îmblânzi sălbăticia unui gând?
  -Să ne aducem aminte pururea de cuvintele lui Iosif, care a spus: „Cum voi face cuvântul acesta rău, ca să păcătuiesc înaintea lui Dumnezeu? (Facere 39, 9). Când ne tulbură un gând, să ne aducem aminte de cuvintele acestea ale lui Iosif și îndată va fugi orice poftă rușinoasă” (Sf Ioan Gură de Aur, Omilii la Facere)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator