Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Să primim cu smerenie darurile lui Dumnezeu (îndemn hrisostomic)
Pr Gabriel Toma: 16-11-2015 06:38:08 in Anul omagial
   „Te lauzi că ești frumos la chip? Apoi cu aceasta se laudă și coțofana. Te lauzi că ești bogat, că ai aur și pietre prețioase? Apoi cu aceasta se laudă și tâlharii și criminalii. Te lauzi cu puterea ta? Apoi porcul sălbatic e mai puternic decât tine. Te lauzi cu vocea ta? Apoi privighetoarea cântă mai dulce decât tine.” (Sf Ioan Gură de Aur)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator