Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Util auxiliar al lucrării catehetice parohiale
Administrator: 03-11-2016 09:37:15 in Cateheză
Într-un format accesibil vârstei către care este oferit (7-10 ani), ghidul catehetic dedicat vieții şi proslăvirii sfinților români, apărut la Editura Basilica, în acest an, oferă un mare ajutor lecțiilor catehetice derulate prin Proiectul național Hristos Împărtăşit Copiilor. Textul concis şi ilustrațiile, realizate ținând cont de particularitățile psiho- senzoriale ale celor mici, invită la cercetare şi lectură în duh.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator