Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Grupul catehetic parohial participă la o nouă activitate
Administrator: 09-11-2016 08:57:00 in Cateheză
Sâmbătă, 5 noiembrie 2016, Grupul catehetic parohial "Ucenicii sfinților" a participat la Slobozia la pelerinajul prilejuit de aducerea icoanei Maicii Domnului. Pregătirile pentru acest eveniment au inclus o rugăciune pentru ajutor duhovnicesc în călătorie, prezentarea pe scurt a istoriei icoanei făcătoare de minuni, oferirea numărului special al foii parohiale "Apa cea vie", cu detalii despre icoană, procesiune şi activități.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator