Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Taina creştinătății- program catehetic duminical (XXII)
Administrator: 09-11-2016 10:10:41 in Cateheză
Învățătura despre Sfintele Taine, în cadrul lucrării catehetice duminicale, s-a concretizat duminică,6 noiembrie 2016, prin învățătura despre Hirotonie, Maslu, Cununie, în care adevăratul săvârşitor al acestora este Marele Arhiereu, Domnul Iisus Hristos. Numărul Sfintelor Taine e corespunzător celor şapte daruri ale Duhului Sfânt despre care vorbeşte Scriptura.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator