Un prețios auxiliar catehetic
Administrator: 17-11-2016 10:32:37 in Cateheză

Cu binecuvântatea Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române şi cu avizul Ministerului Educației Naționale nr 2102/septembrie 2013, a s-au tipărit şi au fost distribuită prin parohii, pentru mai buna desfăşurare a Orei de Religie, Fişele de lucru, clasa pregătitoare.

Consonând cu programa şcolară, fişele de lucru se desprind din tiparul scolastic, explorând metode noi şi moderne ale predării specifice claselor mici, propunând jocuri, discuții, vizionarea diferitelor materiale multimedia şi interrelaționare în activitatea de învățare.

În acelaşi spirit misionar a apărut în trecut şi a fost oferit elevilor, de ademenea gratuit, prin intermediul bisericilor parohiale, Manulalul de Religie, pentru clasa I.