Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Străini şi călători pe acest pământ
Administrator: 23-01-2017 10:56:44 in Cateheză

"Căci nu avem aici cetate stătătoare, ci o căutăm pe aceea ce va să fie." Evrei 13, 14

 Se spune că un turist a poposit la un stareț renumit și cu mare uimire s-a uitat de jur împrejur ca o singura băncuța folosea ca pat staretului,o singura camera cu multe icoane și cărți .Masa, băncuța era toată mobila. -Dar unde este mobila ta ?-a întrebat mirat turistul. -Dar a ta ? -intreba starețul -A mea ? Pai eu sunt în excursie, sunt turist ! Pai și eu la fel tot turist sunt.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator