Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Copiii preșcolari prăznuiesc primăvara
Administrator: 07-04-2017 10:12:25 in Cateheză
 Preșcolaritatea este vârsta la care copilul îşi manifestă dragostea aproape înnăscută faţă de animale şi plante şi constituie o etapă în care se poate face educaţie a respectului față de natură. 
 Prin fapte, gesturi, exemple, demne de urmat din viață și literatură, adulții pot sădi în sufletul copilului mila şi respectul pentru orice fiinţă neajutorată, putem stârni dragostea pentru natură şi dorinţa de a veni în sprijinul ei.
 Copiii trebuie să ştie că florile trăiesc mai mult in mediul natural decât dacă sunt rupte, iar unele insecte sunt foarte folositoare pentru plante..
  În activitățile din Grădiniță, copiii îsi pot însuși toate aceste valori ale primăverii prin observare, joc, poezie și modelaj.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator