Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Sub ochii noștri... Scriptura (XXIX)
Administrator: 05-01-2018 10:23:13 in Cateheză


    Ascultaţi-mă pe mine, fiii cei cuvioşi, şi odrăsliţi ca trandafirul ce creşte lângă curgerea apei. Şi ca tămâia bine-mirosiţi şi înfloriţi floare ca şi crinul. Daţi miros şi lăudaţi cu cântare, binecuvântaţi pe Domnul întru toate lucrurile. Daţi slavă numelui Lui şi vă mărturisiţi întru lauda Lui cu cântările buzelor şi cu alăute, şi aşa să ziceţi întru mărturisire: Lucrurile Domnului toate sunt foarte bune şi toată porunca la vremea sa va fi împlinită. (Cartea înţelepciunii lui Isus, fiul lui Sirah 39, 17- 21)


    În locul gerului Bobotezei, temperaturile foarte ridicate ale actualului anotimp au permis continuarea vegetației trandafirilor în ianuarie 2018.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator