Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Premierea copiilor membri ai cercul catehetic parohial „Ucenicii Sfinților”
Pr Gabriel Toma: 29-08-2015 01:38:19 in Cateheză
   La 29 august 2015, în prezența credincioșilor aflați la rugăciune în biserica parohială, copiii ce activează în cercul catehetic parohial „Ucenicii Sfinților” au fost premiați într-un cadru festiv. 
   Prezentând în fața enoriașilor activitățile catehetice desfășurate în timpul vacanței mari și mai cu seamă rezultatele la care au ajuns cei mici, s-a observat complementaritatea dintre ora de religie și activitățile catehetice parohiale (de tip non formal), accentuîndu-se ideea că binomul Școală-Biserică poate fi creator de valori axilogice și comportamentale în societate doar prin exemplul creștin al fiecărei familii.
   Copiii au primit cu bucurie diplome, dulciuri, rechizite și cărți. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator