Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Căci de aţi avea zeci de mii de învăţători în Hristos, totuşi nu aveţi mulţi părinţi.
Pr Gabriel Toma: 29-11-2015 04:21:42 in Cateheză
   Duminică, 29 noiembrie 2015, după oficierea Sfintei Liturghii, în biblioteca parohială, tinerii colaboratori ai preotului, cântărețul și studentul teolog, au primit canonul de a citi, în perioada care a mai rămas din Postul Nașterii Domnului, câte o lucrare teologică. Cântărețul a primit lucrarea Spovedania și Euharistia- izvoare ale vieții creștine, vol I, iar studentul teolog a primit scrierea Viața împăratului Constantin.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator