Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Datini bătrânești ale moși-strămoșilor gospodari și credincioși (II)
Pr Gabriel Toma: 28-12-2015 11:21:37 in Cateheză
  Articolul „Datini bătrânești ale moși-strămoșilor gospodari și credincioși” (citește aici), publicat la 30 noiembrie 2015, promitea oarecum subliminal culegerea „roadelor” acestei experiențe „botanice”, peste un interval de 3-4 săptămâni.
   Conform așteptărilor, în preajma Crăciunului, mlădițele pomilor fructiferi au început să-și umfle bobocii și să înflorească, iar semințele uscate ale grânelor au încolțit, umplând vasele cu o perie deasă de grâu verde.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator