Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Nu fac binele pe care îl doresc...
Pr Gabriel Toma: 28-01-2016 10:16:37 in Cateheză
„Cred în Dumnezeu, și poruncile Lui niciodată nu le ascult; urăsc pe diavolul, și nu încetez a face cele plăcute lui; când vreau să mă rog mi-e lene și mă aflu ca un nesimțitor; când postesc mă înalț, și mai mult mă osândesc; de priveghez, mi se pare că fac lucru mare, ca să nu-mi fie nici aceasta de folos; de citesc, fac, nesimțitul de mine, una din cele două rele: sau fac aceasta de dragul multei învățături și a slavei deșarte, și mă întunec mult, sau ca să cunosc și să nu fac, osândindu-mă și mai mult”. (Sf. Petru Damaschin)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator