Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Când cumperi, să nu dai un preț mai mic decât valoarea lucrului. De ce?
Pr Gabriel Toma: 13-02-2016 09:32:19 in Cateheză
 „Se cuvine ca acel ce cumpără să fie cu mai multă grijă decât cel care vinde, ca să nu dea un preț mai mic decât valoarea lucrului. Iar amândoi (negustor și mușteriu) să-și aducă aminte de cel ce a zis: nu e bine să păgubești pe bărbatul drept (Pildele lui Solomon 17, 26).” (Sf Vasile cel Mare)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator