Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Încununarea participanților la Concursul catehetic
Pr Gabriel Toma: 02-05-2016 04:37:01 in Cateheză
   În săptămâna a șase a Postului Mare 2016, la Protopopiatul Lehliu, s-a desfășurat acțiunea de jurizare a proiectelor catehetice desfășurate în parohii de-a lungul perioadei prepascale. 
  Parohia noastră, participând cu un portofoliu de „Scrisori către Dumnezeu”, de fotografii inedite, cu un interviu luat unei pesonalități din eparhie precum și cu o prezentare multimedia asupra activităților la școală și la biserică a elevilor din Cercul aatehetic parohial „Ucenicii Sfinților”, a fost recompensată cu un onorant loc III.
  Pentru acest rezultat remarcabil, copiii vor fi răsplătiți cu o călătorie într-un mare oraș din Bărăgan.

 Avem bucuria de a vă pune la dispoziție informații despre misiunea creștină desfășurată în Parohia Plevna.
  Daca lucrarea noastră evanghelică, de rugăciune și învățătorească, vă determină să doriți a afla informații suplimentare despre comunitatea noastră, avem bucuria să vă oferim, în dar, lucrarea de istorie locală, PAROHIA PLEVNA- monografie istoric- spirituală, editată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. Tot ce aveți de făcut este să trimiteți un pomelnic al familiei dumneavoastră la adresa parohiaplevna@gmail.com și o adresă unde să vă expediem, cu bucurie, ca oricărui enoriaș (chiar și virtual), darul nostru. Vă imbratișăm! 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator